Męka Jezusa Chrystusa i boleści Matki Najświętszej niech będą zawsze w sercach naszych!

86 Nocne Czuwanie Młodych w Kodniu

Siostry Pasjonistki św.Pawła od Krzyża wraz z młodzieża z Siedlec i Przasnysza, uczestniczyły w Marcowym Nocnym Czuwaniu Młodych w Kodniu, które minęło pod hasłem „Jakiego chcesz mieć ojca?”. Odpowiedzi pomagali szukać członkowie zespołu Porozumienie oraz siostry pasjonistki.

Czuwanie odbyło się 9 marca. Rozpoczęło się jak zwykle od Apelu Jasnogórskiego i dziesiątki różańca. Kolejnym punktem programu była konferencja wygłoszona przez muzyków z Porozumienia.  
Po północy uczestnicy wzięli udział we Mszy św. Kazanie wygłosił ks. Łukasz Kałaska. Przypominał, że w Starym Testamencie uważano, że ojciec jest osobą, która nadaje dziecku tożsamość.- Podobnie jest z Bogiem. On nam mówi, kim mamy być. On chce wypełniać nasze życie. Doświadczamy Jego miłości w sakramencie pokuty; jako dzieci Boże codziennie powinniśmy chodzić w Jego obecności - głosił ks. Łukasz. Po Eucharystii odbyła się droga krzyżowa. Nabożeństwo poprowadziły siostry pasjonistki z Siedlec. Rozważania mówiły o miłości Boga do człowieka; każda ze stacji kończyła się słowami: „Cenny jesteś w moich oczach, nabrałeś wartości i Ja cię miłuję” (Iz 43,4).
Po nabożeństwie uczestnicy wysłuchali świadectwa s. Doroty Janiszewskiej. Pasjonistka opowiedziała najpierw o założycielce zgromadzenia Marii Magdalenie Frescobaldi Capponi, która po stracie trzech córek, otwierając się na miłość Boga, poświęciła swoje życie kobietom ulicy.

Przyjęła je pod swój dach, uczyła pracy i życia, a nade wszystko darzyła przebaczeniem i miłością, które czerpała od Chrystusa Ukrzyżowanego. Wiele z nich stało się kochającymi matkami i oddanymi żonami, niektóre zapragnęły poświęcić swoje życie Chrystusowi, odpowiadając miłością na Jego miłość; i tak nawrócone dziewczęta ulicy stały się pierwszymi członkiniami zgromadzenia sióstr pasjonistek św. Pawła od Krzyża, co jest świadectwem przemieniającej mocy Bożego Miłosierdzia - opowiadała s. Dorota.
Potem podzieliła się swoim świadectwem. - Początkowo Bóg był dla mnie kimś obcym i dalekim. Poprzez różne doświadczenia, mimo swej ludzkiej słabości, ograniczeń i grzechu, odkryłam Boga, który mnie nie odrzucił i nie potępił, który z miłością pochylił się nade mną, nadając sens mojemu życiu. Uleczył we mnie to, co było chore i zranione. Choć wcześniej marzyłam o rodzinie, mężu i dzieciach, to jednak doświadczenie przebaczającej i wyzwalającej miłości Boga było we mnie tak silne, że postanowiłam odpowiedzieć na miłość Chrystusa, wstępując do Zgromadzenia Sióstr Pasjonistek św. Pawła od Krzyża. Dziś, gdybym miała wybierać po raz kolejny, znów wybrałabym zgromadzenie. Jestem szczęśliwą pasjonistką i za to codziennie dziękuję Bogu - mówiła s. Dorota.

Czuwanie zakończyło się krótką adoracją Najświętszego Sakramentu
Dom Sióstr Pasjonistek
św. Pawła od Krzyża
w Siedlcach
ul. Grabowa 16/18
08-110 Siedlce
 
Polityka prywatności
Polityka plików cookies

Bóg Ojciec powołał nas przez Ducha Świętego w Kościele, abyśmy przeżywały szczególne upodobanie do Chrystusa Ukrzyżowanego, dlatego zobowiązujemy się do wynagradzania i zanoszenia wraz z Nim próśb za naszych bliźnich. Czynimy to w postawie wdzięczność, a budując pełne siostrzanej miłości życie wspólnotowe, wypełniamy naszą misję.

Naszym charyzmatem, wyrażonym przez specjalny ślub, jest żyć pamiątką Męki Pańskiej i Boleści Matki Najświętszej, świadczyć o niej i ją głosić. To specyficzne zwrócenie się ku Męce Chrystusa czyni nas uczestniczkami Jego zbawczego dzieła.
© 2019 Siostry Pasjonistki św. Pawła od Krzyża