Męka Jezusa Chrystusa i boleści Matki Najświętszej niech będą zawsze w sercach naszych!

Relikwie św. Bakhity w naszych wspólnotach

Od Adwentu po okres Bożonarodzeniowy, w naszych wspólnotach miała miejsce peregrynacja Relikwii św. Bakhity, która patronuje Sieci przeciwdziałania handlowi ludźmi. Do modlitwy dołączyły  osoby świeckie, członkowie Świeckiej Wspólnoty Pasjonistowskiej oraz wszyscy, którym bliska jest św. Bakhita i chęć pomocy ofiarom współczesnego niewolnictwa.
Modlitwa, refleksja nad Jej życiem oraz charyzmat Pasjonistowski wpisany w nasze duchowe DNA, niech nas otwierają na znaki czasu i dają odwagę niesienia Chrystusa najbardziej potrzebującym.
Ze św. Bakhitą oraz naszą Założycielką Sługą Bożą Marią Magdaleną Frescobaldi Capponi wołamy o uwolnienie wszystkich ofiar wszelkich form zniewolenia oraz o nawrócenie oprawców.
Św. Siostro Bakhito módl się za nami
Sługo Boża Mario Magdaleno Frescobaldi Capponi módl się za nami
Dom Sióstr Pasjonistek
św. Pawła od Krzyża
w Siedlcach
ul. Grabowa 16/18
08-110 Siedlce
 
Polityka prywatności
Polityka plików cookies

Bóg Ojciec powołał nas przez Ducha Świętego w Kościele, abyśmy przeżywały szczególne upodobanie do Chrystusa Ukrzyżowanego, dlatego zobowiązujemy się do wynagradzania i zanoszenia wraz z Nim próśb za naszych bliźnich. Czynimy to w postawie wdzięczność, a budując pełne siostrzanej miłości życie wspólnotowe, wypełniamy naszą misję.

Naszym charyzmatem, wyrażonym przez specjalny ślub, jest żyć pamiątką Męki Pańskiej i Boleści Matki Najświętszej, świadczyć o niej i ją głosić. To specyficzne zwrócenie się ku Męce Chrystusa czyni nas uczestniczkami Jego zbawczego dzieła.
© 2019 Siostry Pasjonistki św. Pawła od Krzyża