Męka Jezusa Chrystusa i boleści Matki Najświętszej niech będą zawsze w sercach naszych!

Sesja formacyjna dla referentek powołaniowych w Częstochowie

W dniach od 26-28 stycznia 2018 roku w Częstochowie odbyła się XXV Sesja Formacyjna dla sióstr referentek powołaniowych. Tematem tegorocznego spotkania było „Ducha nie gaście, wszystko badajcie, a co szlachetne zachowujcie – Towarzyszenie w rozeznawaniu powołania osobom ze wspólnot charyzmatycznych”. Sesję prowadził O. M. Ciechanowski  OSPPE, paulin, egzorcysta arch. Częstochowskiej oraz S. M. Bogna Młynarz ZDCh, członkini Sekcji Powołań, doktor teologii duchowości. Spotkanie miało miejsce w Domu Rekolekcyjnym Sióstr Szarytek w Częstochowie na które zjechało się bardzo dużo sióstr z różnych Zgromadzeń zakonnych habitowych i bezhabitowych. Z naszej Wiceprowincji w spotkaniu wzięły udział siostry: s. Anna Krzyżykowska oraz s. Monika Nakielska

Konferencje przeplatane wspólną modlitwą stanowiły ważne punkty spotkania. Bogactwo myśli i wymiana doświadczeń i spostrzeżeń towarzyszyła przez cały czas spotkania, szczególnie podczas forum. Była to różnych charyzmatach naszych Zgromadzeń Zakonnych. Bliskość Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej, była dla nas możliwością zawierzenia Maryi wszystkich spraw związanych z powołaniami podczas Apelu Jasnogórskiego oraz niedzielnej Eucharystii. Przez cały czas pozwalałyśmy prowadzić się Duchowi Świętemu, sposób szczególny wsłuchiwałyśmy się w Jego głos podczas sobotniego Uwielbienia, w kaplicy Sióstr Szarytek. Ubogacone powróciłyśmy do naszych wspólnot, by umocnione duchowo dalej prowadzić dzieło budzenia nowych powołań do naszych wspólnot.

 
Dom Sióstr Pasjonistek
św. Pawła od Krzyża
w Siedlcach
ul. Grabowa 16/18
08-110 Siedlce
 
Polityka prywatności
Polityka plików cookies

Bóg Ojciec powołał nas przez Ducha Świętego w Kościele, abyśmy przeżywały szczególne upodobanie do Chrystusa Ukrzyżowanego, dlatego zobowiązujemy się do wynagradzania i zanoszenia wraz z Nim próśb za naszych bliźnich. Czynimy to w postawie wdzięczność, a budując pełne siostrzanej miłości życie wspólnotowe, wypełniamy naszą misję.

Naszym charyzmatem, wyrażonym przez specjalny ślub, jest żyć pamiątką Męki Pańskiej i Boleści Matki Najświętszej, świadczyć o niej i ją głosić. To specyficzne zwrócenie się ku Męce Chrystusa czyni nas uczestniczkami Jego zbawczego dzieła.
© 2019 Siostry Pasjonistki św. Pawła od Krzyża