Męka Jezusa Chrystusa i boleści Matki Najświętszej niech będą zawsze w sercach naszych!

WIGILIA ŚWIECKIEJ WSPÓLNOTY PASJONISTOWSKIEJ W SIEDLCACH

Świecka Wspólnota Pasjonistowska z Siedlec, uczęszczająca na comiesięczne spotkania formacyjne u sióstr Pasjonistek św. Pawła od Krzyża, 20 grudnia 2022roku, wzięła udział w wigilii, poprzedzającej Tajemnicę Bożego Narodzenia.
Spotkanie wigilijne rozpoczęła Eucharystia, której przewodniczył ks. Radosław Piotrowski. W homilii, kapłan zwrócił uwagę na Boże tchnienie życia, które rodzi się z tego, co po ludzku słabe i stracone. Boża Obecność nadaje temu co „skamieniałe” w nas –pierwiastek Swojego życia, by w Jego świetle przeżywać codzienność.
Po zakończonej Eucharystii, miała miejsce wspólnotowa wigilia.
Dom Sióstr Pasjonistek
św. Pawła od Krzyża
w Siedlcach
ul. Grabowa 16/18
08-110 Siedlce
 
Polityka prywatności
Polityka plików cookies

Bóg Ojciec powołał nas przez Ducha Świętego w Kościele, abyśmy przeżywały szczególne upodobanie do Chrystusa Ukrzyżowanego, dlatego zobowiązujemy się do wynagradzania i zanoszenia wraz z Nim próśb za naszych bliźnich. Czynimy to w postawie wdzięczność, a budując pełne siostrzanej miłości życie wspólnotowe, wypełniamy naszą misję.

Naszym charyzmatem, wyrażonym przez specjalny ślub, jest żyć pamiątką Męki Pańskiej i Boleści Matki Najświętszej, świadczyć o niej i ją głosić. To specyficzne zwrócenie się ku Męce Chrystusa czyni nas uczestniczkami Jego zbawczego dzieła.
© 2019 Siostry Pasjonistki św. Pawła od Krzyża